Trénink hrudníku Doriana Yatese + rozpis

Dorian Yates je bývalý Mr. Olympia, přičemž nejprestižnější soutěž vyhrál 6krát. Chcete-li vyzkoušet jeho tréninkový systém na prsní svaly, vhodný do objemovce pro hardcore zákazníky, čtěte dál. .

Dorian byl vyznavačem krátkých a intenzivních tréninků a právě tímto oslovil množství uživatelů, kteří inklinovali k tréninkovým principem podobným systému HIT.


Yates preferoval v objemové přípravě krátké tréninky, přičemž však v každé sérii šlapal na maximum. Pokud si laik podívá Dorian rozpis níže ..

.. určitě ho jako první napadne „Tak málo sérií a opakování ..?“ Ano, trénink obsahuje pouze dvě pracovní série při každém cviku a ‚jen‘ 6 – 8 opakování. Na první pohled se to může jevit málo, avšak klíčem tohoto systému je MAXIMÁLNÍ váha, MAXIMÁLNÍ kontrakce a MAXIMÁLNÍ kontrola pohybu.

Dorian vždy tvrdil, že není třeba dělat množství sérií, ale snažit se dát všechno své úsilí a sílu do 1 – 2 intenzivních sérií tak, abyste v dané sérii šli zcela na své maximum a samozřejmě s maximální váhou než jen jste schopen daný cvik odcvičit dobrou technikou. Žádné házení činkami! Totální koncentrace na pohyb po celé dráze provádění cviku. Pohyb dolů je pomalý a kontrolovaný a směrem nahoru rychlý, až do pořádného stlačení svalu. Jednoduše skvělá kontrakce a to při maximálně těžkých vahách!

Naše recenze:

Tento trénink není vhodný pro začátečníky a to v žádném případě. Abyste mohli takto trénovat, potřebujete dokonale znát své tělo, své maxima a mít už za sebou nějaký ten trénink s těžkými váhami. Také je tento trénink vhodný spíše pro kluků, kteří jsou na nějaké chemické podpoře, např. stacky od BPI Sports a podobné silné suplementy.

Trénink je sice krátký, ale intenzivní, doporučujeme přestávky až někde kolem 2 – 3 minuty mezi sériemi. Jen takto budete schopen odcvičit i další sérii s ještě těžšími váhami. Třeba mít zvládnutou správnou techniku každého cviku a pohyb dolů provést pomalu .. kontrolovaně .. žádné rychlé pohyby nebo trhání. Uvidíte, že pod těžkou váhou to budou skutečné muka!

Snažte se dát do každé jedné série své maximální úsilí. Činku nemůžete položit pokud jste schopen ještě udělat další opakování. Pokud jste schopný odcvičit více než 8 opakování v jedné sérii, znamená to, že jste si zvolili špatnou váhu a třeba přiložit více 🙂

Nakonec ještě jedna dobrá rada. Nezapomínejte na pořádnou rozcvičku a zahřejte si zápěstí, lokty a ramenní klouby. Mezi jednotlivými sériemi můžete vyzkoušet prsní svaly chvíli natáhnout.

Nezapomínejte! 

– vysoké váhy a maximální úsilí v 1-2 sériích
– 6-8 opakování, více vám váha nemůže umožňovat provést
– maximální kontrakce a stlačení svalu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

94 − 86 =