Tipy ke stravě a produktům od Doriana Yatese

Dorian Yates patří mezi uznávaných mentorů. Přečtěte si jeho tipy k stravě pro bodybuilding.

Základním pravidlem pro růst svalové hmoty je pravidelný příjem bílkovin v přibližně dvouhodinových intervalech. Důležitým faktorem mého plánování je i časování jídla před tréninkem. Jsou dvě možnosti jak doporučuji sestavit jídlo před tréninkem a závisí od vašich časových nebo pracovních možností.

PŘED TRÉNINKEM:

120-90 min před tréninkem (pouze jedna z možností):

1. vysokoproteinových nápoj s obsahem BCAA a malým množstvím kvalitních sacharidů.

2. Kuřecí prsa, rýže nebo brambory a zelenina

PO TRÉNINKU:

Ihned po tréninku doporučuji užívat jednoduché cukry s aminokyselinami. Cílem je zvýšit množství inzulínu v krvi pomoci tělu nahradit vyčerpaný svalový glykogen. Potréninkový nápoj by mohl být následující:

– 75% jednoduchých cukrů
– 25% rýchlostráviteľného proteinu

Toto považuji za ideální poměr sacharidů a bílkovin na rychlou regeneraci, zejména v době nabírání svalové hmoty. Někteří kulturisté si spojují cukr s energií a proto si myslí, že užívání rychlých cukrů je vhodné spíše s předtréninkový nápojem / jídlem. Toto je velmi špatný postup, protože jejich hodnota krevního cukru následně klesne právě během tréninku, což způsobí rychlejší únavu a ztrátu výdrže.

FORMASS Gainer Dorian Yates

 

TEMPRO Protein 2250g Dorian Yates

Na maximalizování energie je tak jak jsem již řekl nejlepší po tréninkový nápoj složený z rychlých cukrů a bílkovin. O hodinu později doporučuji jídlo, ve kterém se nachází vyvážené množství sacharidů a bílkovin (hovězí, kuře nebo ryba pro doplnění bílkovin a rýže, brambory nebo zelená zelenina na doplnění komplexních sacharidů).

Nedostatek plánování jídla způsobí, že nebudete růst a postupovat. Tělo dokáže zpracovat pouze určité množství živin najednou, proto byste měli jíst pravidelně a to šest až sedm jídel denně (ze stravy a doplňků).

PŘÍKLAD jídelníčku:

7.00-.8.00 hod (snídaně)
Ovesná kaše připravená z poháru ovesných vloček (složené sacharidy), 10 vaječných bílků (protein) a jedné odměrky proteinu> zamíchat a upéct.

9.00-10.00 hod
Nápoj, který vám nahradí jedno jídlo

11.00 hod
Trénink

12.00 hod
Potréninkový nápoj

13:00
Dvě kuřecí prsa s bramborem nebo rýží a zelenou zeleninou

15:30
Proteinový nápoj nebo jídlo

17:30
340g steaku filet mignon, brambory nebo rýže a zelená zelnina

20.00 -21.00 hod
Malé množství ovesné kaše sestávající z poloviny poháru vloček, šesti vajec a poloviny odměrky proteinu.

Moje dieta se vyvíjela a zlepšovala odkdy jsem odešel z profesionální kulturistiky, udělal jsem si několik průzkumů jak a kdy dávkovat rychle a pomalu trávicí bílkoviny, které jsem zakomponoval do svého jídelníčku pro zlepšení růstu. Rozpis výše ukazuje můj jídelníček v typický tréninkový den a je sestaven tak aby zlepšil nabírání čisté svalové hmoty bez zbytečného tuku.

Je to můj nutriční plán, který můj metabolismus drží ve velmi dobrém stavu. Největší chyba, kterou někteří kulturisté dělají je ta, že nejedí pravidelně a tedy vynechávají jídla. Pak se to snaží doběhnout pozdě večer, čímž se zcela přejídat.

Musíte plánovat předem, abyste Vašemu tělu dopřáli dostatek živin na regeneraci. Nejezte příliš málo sacharidů, protože si je tělo bude brát během tréninku z bílkovin, které přijmete. Tak jak jsem řekl, jezte pravidelně abyste měli stálý přísun živin, mohli pokračovat, zároveň se cítili zdraví a silní v gymu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

59 + = 69