Závodění není pro všechny. Cvičení ano

Na tenhle příspěvěk muselo dojít a nakonec jsem si řekla, že si ho nenechám jen pro své fanoušky, ale pošlu ho i do magazínu. Tady máte můj názor za nynější trend závodění nováčků.


Co jsem si založila stránku, jsou otázky týkajících se závodů ještě častější. Jestli závodím, kde jsem závodila, nebo kam se chystám.. Dobře, můžu si za to asi sama, protože jsem se párkrát připravovat na závody chtěla, hodně lidí si to mezi sebou řeklo, ale z přípravy vždycky sešlo. A tak jsem možná mezi trenéry za tu, co se nikdy nepřipraví. Čert vem, co si myslí jiní. Kdybych chtěla, tak se připravím sama a možná i líp.

BCAA Dynamino 687,- Kč

Kdybych chtěla – to je ta klíčová fráze. Na jednu stranu chci, ano, chci se dostat do top formy, ale na druhou stranu mě závody strašně odrazují. Nebo spíš to, co se z toho stalo. Vždycky jsem měla za to, že na závody jde člověk, co má něco odcvičeno, pár let dře a pak to jde prodat, protože na rozdíl od ostatních, co cvičí pár měsíců, má co ukazovat. Jenže dneska je to tak, že na prkna leze každý druhý, kdo párkrát přišel do fitka, slyšel o bikinách nebo physique a steroidech. Holka v 18 letech má odsypáno víc, než dřív kdejaký kulturista, a stěžuje na sociálních sítích jak je hrozné držet dietu, že zkolabovala, přišla o přátele, ale že ti praví zůstávají a všem ukáže. Pokud jde o kluky, ti to někdy dramatizují ještě víc, protože po tom, co do sebe tajně napíchali za peníze rodičů, jsou střídavě přecitlivělí a agresivní. Spoustu takových mám v přátelích na facebooku, takže jakmile se blíží sezona, klepu si na čelo a ptám se – Proč to děláš, když je to taková oběť a trápení? Někdo tě k tomu nutí? Ne. Jestli je to obtěžuje, nikdo tě za to neplatí jako v práci a svět se nezboří když toho necháš. Přece jestli mě něco nebaví a nic z toho nemám, tak to nedělám a nestěžuju si.

NOXPUMP od 45,- Kč

Fitness/kulturistika je koníček, díky kterému získáš lepší tělo. Ano, jsou tací, kteří se tím živí. Ale než se dostali na takovou úroveň, aby se tím mohli živit, ušli dlouhou cestu. A ty fňukáš na začátku?

Mám za to že praví dříči a srcaři nefňukají. Trénink a stravu mají zažitý a nestěžují si, že se pro finální formu musí pár měsíců nějak omezovat. Je to jejich životní styl. Závodí protože cvičí. Ne naopak. A na nic si nehrají. Když totiž cvičíte jen abyste se dostali na závody, co bude potom? Co budete dělat pak, když neuspějete? Prodáte plavky, boty a fitness zavrhnete, protože vyhráli jiní, co makají déle a lépe. A nejspíš přiberete, protože čím drastičtější příprava, tím drastičtější jojo efekt. Pár výjimek to nakopne, ale většina skončí a přichází nová vlna, co dopadá podobně…

Protein TEMPRO od 399,- Kč

Znám jen pár lidí, co cvičí, protože je to prostě baví. A já jsem jedna z nich. Mám cíl a vím, že ho dosáhnu. Ne za týden s drastickou dietou, ale na pocit, s tím, že si prostě zajdu na zmrzku, když dostanu chuť (samozřejmě všeho s mírou, nechodím na ní denně). Fitness je pro mě součást života, ale závodní příprava je už o něčem trochu jiném, což jsem si uvědomila, když jsem loni ukončila tu svoji. Chci žít jinak, než počítáním kalorií, vážením jídla a věčnou sebekontrolou.

Závodění není pro všechny. Cvičení ano 🙂

Pro DY CZ
Adel Manová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 2 = 3