Věčná dietářka v přípravě na léto :)

Taky patříte mezi ty, co si na Nový rok přísahali, že tenhle rok do léta zhubnou? Letos to prostě dám, do léta zhubnu 10 kilo, všichni budou zírat… hah. Léto je skoro tady. Kolik kil vám do těch 10 chybí? 12? Jo..no tak příští rok.. a nebo… vlastně jsem se sebou spokojená, co je mi po ostatních, hlavně že já se cítím dobře.

Opravdu se cítíte dobře? Nebo se jen snažíte ospravedlnit a pak na plavečáku závidíte vypracované holčině v bikinách, která to narozdíl od vás vydržela a má tu postavu, jakou jste vy chtěli? Pořád se cítíte dobře?

Já jsem ten případ. Jsem věčná dietářka. Moje první dieta byla na fitness musli a hodinách kardia. Přibrala jsem, protože tyhle zmedializované “fitness” produkty vůbec dietní nejsou a s kardiem se to taky nesmí přehánět. Dneska už vím jak na to, teorii mám zmáklou téměř dokonale, ale s praxí je to horší. Vím co na mě působí, vím jak jíst abych dosáhla výsledků, ale taky vím jak si omluvit každý prohřešek a tak se každý rok stydím ukázat v bikinách. Lidé kolem mě uzavírají sázky jestli to tentokrát dám nebo zase selžu. Někoho by to nakoplo, zapřel by se a všem ukázal, ale já nejsem ten typ. Nemám tu tendenci někomu něco dokazovat, takže co. Prostě jsem to nedala, tak třeba příště, a nebo třeba ne… Vlastně by se dalo říct, že se sebou jsem spokojená. DOKUD NEMUSÍM MEZI LIDI.

Asi prvním klíčem k tomu abyste zvládli dietu je srovnat si to v hlavě. Proč chci zhubnout? Co mi to přinese? Představit si ty pozitiva a těch se držet. Připomínat si je pokaždé, když budete chtít zhřešit. Jak se budete cítit když selžete?

Vykašlete se na ostatní, vy se musíte cítit dobře. Pokud se cítíte dobře teď, nemáte zdravotní problémy a chcete držet dietu jen proto, že vám někdo řekl abyste zhubli, vykašlete se na to. Nebudete spokojení, bude vás to nejspíš otravovat, brzo s tím seknete a možná se ještě dostaví jojo efekt. Pokud jste se sebou ale dlouhodobě nespokojení, přestaňte si svoje selhání omlouvat. Nic se nestane, když nezhubnete. Strávíte další léto zahalení v pareo šátku a na Nový rok si dáte zase novoroční předsevzetí. Nic se nestane, svět se nezboří a celý ten kolotoč se bude zase opakovat.. Nic se nestane a to je přesně ten problém. Brzdíte samy sebe. Tím věčným omlouváním se akorát bráníte vlastnímu štěstí. Víte jak jsem říkala, že si máte srovnat proč chcete zhubnout a co vám to přinese? Kromě toho, že dosáhnete svého cíle si budete víc věřit. Budete se sebou spokojenější a bude to na vás vidět. Budete se víc usmívat a tohle zdravé sebevědomí je klíčem k úspěchu ve všech oblastech.

Letos jsem si na poslední chvíli uvědomila, že už se nechci brzdit. Cvičím čtyři roky a profesionálové se mě ptají kam se chystám na soutěž. A mě už nebaví vymýšlet výmluvy, proč nikam nejdu, že cvičím jen pro sebe a bát se, co se mi zase postaví do cesty. Ano, cvičím především pro sebe, ale už je na čase přestat se bát, že se zase něco po… a posunout to dál. Během posledních dvou měsíců jsem shodila 7 kg. Jedla jsem a cvičila hlavně na pocit. Od června najíždím na jídelníček a cvičit budu podle tréninkového plánu. Letos ty letní fotky v plavkách od moře prostě klapnou.

Nechcete se taky přestat točit v tom kolotoči věčných dietářů a posunout se dál? Pojďte do toho se mnou!

Pro DY CZ Adel 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

63 − = 53