Kdo je Gal Ferreira Yates?

Glauce (AKA. Gal) Ferreira Yates je profesionální fitness modelka a ikona sama o sobě.

Celé jméno: Glauce Ferreira Yates
Váha: 135 – 145kg (61,2 – 65,8kg)
Výška: 5’5 „(165cm)
Rok narození: 1975

Úspěchy

2012 Olympia, 16.místo
2012 Nordic Pro, 1.místo
2007 IFBB World Bodyfitness Championship, 1.místo (Pro Card)
2007 IFBB South American Championship, 1.místo
2007 Figure Brazilian, 1.místo

„Pracoval jsem jako fitness modelka pro televizní pořady, časopisy a různé reklamy, většinou v Evropě. Bylo mi 32, když jsem začala pracovat ve fitness průmyslu.“

Gal Yates se narodila v Belo Horizonte v Brazílii a cvičila už od mala. Chodila na balet, gymnastiku a aerobik a měla přirozeně hezkou sportovní postavu.

Rozhodla se rozšířit své znalosti v oblasti fitness a začala studovat tělesnou výchovu a sportovní vědy na vysoké škole.

Na konci roku 2006 odjela Gal na dovolenou do své rodné země, kde si jejího potenciálu všiml fitness trenér. Po velkém povzbuzení trenéra se rozhodla začít trénovat a připravovat se na soutěž.

První soutěž

Gal trénovala opravdu tvrdě, aby získala postavu, se kterou by se mohla umístit ve fitness show. To se ji roku 2007 podařilo na Figure Brazilian show, ze které si odnesla první místo, což ji motivovalo pokračovat dál a být ještě lepší.

Světová šampionka

O několik měsíců později se Gal zúčastnila další soutěžě – IFBB South American Championship, tam se jí podařilo zopakovat svůj úspěch a kvalifikovat se na mistrovství světa, kde nakonec vyhrála a získala tak Pro kartu.

Po získání karty Pro karty se Gal změnil život. Byla pozvána na spoustu fitness akcí po celém světě, ale byla to cesta do Ameriky, která změnila její život.

V roce 2008 letěla Gal do Ohia, USA, aby zastupoval firmu na fitness show spolu s mnoha dalšími profesionály. Právě zde byla představena  6 násobnému vítězi Mr. Olympia – Dorianu Yatesovi.Pro příštích 7 měsíců zůstali oba v kontaktu, rychle se zamilovali a do roku 2009 byli ženatí.

Gal se svým manželem Dorianem Yatesem

Netrvalo dlouho a stala se slavnou po celém světě. Po dalších dvou soutěžích roku 2012 získala řadu obdivovatelů, sledujících na sociálních sítích a inspirovala řadu lidí. Ve svých 41 letech se stala skutečnou ikonou ve fitness světe.

„Vždycky jsem byla silná a tvrdě dřela. Překážky jsou proto, aby nás dělaly silnější.“

Gal trénuje každý den v týdnu a nikdy si nedává volný den.

Tréninkový plán:

Pondělí – trénink a kardio
Úterý – jóga a protahování
Středa – trénink a kardio
Čtvrtek – cross fit a protahování
Pátek –  trénink a kardio
Sobota – cross fit
Neděle – jóga, kardio nebo plavání

Strava:

Gal se snaží jíst 5-6 jídla denně, v 3hodinových intervalech, aby udržela metabolismus co nejrychlejší.

Na rozdíl od ostatních sportovců je velkým obhájcem cheat day – jednou za týden si dá třeba zmrzlinu, pizzu, těstoviny, chléb nebo sýrovou omáčku. Gal věří, že je to tělu prospěšné, protože ho tak šokuje a zabraňuje stagnaci.

Dietní plán:

1 – Bílkovinná placka (vejce, banán, ovesné vločky, skořice, rozinky)
2 – Kuřecí prsa, hnědá rýže, zelený salát, olivový olej
3 – Ovesné vločky, banán, olivový olej
4 – Kuřecí prsa, hnědá rýže, zelený salát, olivový olej
5 – Kuřecí prsa, zelený salát

Doplňky:

Syrovátkový protein
Spalovač tuku
Kreatin
Glutamin
Glukosamin
Multivitamíny
Vitamín C
Omega 3
Probiotika

„Nevěděla jsem o existenci Doriana nebo nějakého jiného velkého kulturisty, dokonce i když jsem v roce 2007 soutěžila, protože jsem přišla z velmi odlišného prostředí.“

„Měla jsem různé priority. Ve svém životě dělám velké změny. Odstěhovala jsem z Brazílie do Anglie a vdala se. Musela jsem si svůj život vybudovat od nuly a přizpůsobit se nové kultuře, zvykům, jazykům… „

Gal nás naučila, že nikdy není příliš pozdě jít si za svými sny. Začala soutěžit ve svých 32 letech a téhož roku získala Pro kartu.

Gal spolu s Dorianem nyní cestuje, trénuje a zúčastní se fitness akcí po celém světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + = 13